MWXGAF

عشق

بسم الله الرحمن الرحیم

عشق

عشق

سلام دوست عزیز.مسلما کلمۀ عشق خیلی به گوشت خورده ولی تا حالا یکبار فکر کردی  که عشق یعنی چی؟ برخلاف تصوری که داری، عشق علاقۀ زمینی و علاقۀ یک دختر و پسر به هم نیست. شاید بپرسی چرا و تو دلت بگی دارم چرت و پرت میگم ولی اینطور نیست.اگر اینطور فکر میکنی نمیدونی عشق یعنی چی و حال و احوال یک عاشق چجوریه.

وقتی عاشق کسی باشی همیشه فکر و ذکرت میشه معشوقت همیشه به اون فکر میکنی هرکاری رو به خاطر اون انجام میدی،صبح ها به امیدش از خواب بلند میشی و شب ها با فکرش به خواب میری،هرکاری میکنی تا از تو خوشحال بشه و دوستت داشته باشه هرکاری که بگه بدون چون و چرا انجام میدی هر کاری باشه حتی اگر اون کار انتهاش نابودی تو باشه.

خب شاید بگید علاقه به یک جنس مخالف اکثر این حالات رو داره ولی اگر دقت کنید هیچکدوم از اون ها رو به طور کامل نداره.احساساتی که از علاقه به یک آدم دیگه در هرکسی به وجود میاد چیزی جز شهوت (به طور شدید و خفیف) و گاها یکم عاطفه نیست. شاید اینو نمیدونی که شهوت فقط علاقه به سکس نیست.شهوت یعنی هرچیزی ک انسان برای راضی نگه داشتن نفس خودش میخواد(غذا،خواب،راحتی،آرامش،ازدواج و…) و کلمۀ شهوت با کلمۀ اشتها همخانواده هستش.

حالا یک چیزی!!! شاید خودت هم تجربه کردی باشی که وقتی به کسی علاقه مندی اگر ببینی کس دیگه ای داره باهاش حرف میزنه و اونو به سمت خودش میکشه عصبانی و ناراحت میشی. خب یعنی تو اون رو برای نفس خودت میخوای و این دقیقا یعنی شهوت!!!

یکی دیگه از نشونه های عشق اینه ک معشوق هر چی بگه چشم و گوش بسته قبول میکنی و انجام میدی حتی اگر نیست و نابود بشی. اگر کسی که بهش علاقه داری بهت بگه به خاطر من فقط ی بند انگشتتو قطع کن حاضری انجام بدی؟(البته برای کسانی ک مازوخیسم شدید فیزیکی دارند شاید خوشایند هم باشه(که بعید میدونم) ولی این هم دقیقا برای ارضا شدن هست نه چیز دیگه) پس حاضر نیستی به خاطر علاقه به یک نفر همچین بلایی سرت بیاد پس بدون عاشقش نیستی.

البته اینم بدونید که مهر اعضای یک خانواده به هم دیگه که حتی حاضر اند فدای همدیگه بشند با این قضایا تفاوت داره و اینم به نفس بی ربط نیست(چون خانواده خودت هستند(تاکید رو کلمه “خودت” هست)) و بعضی ها به غیرت و تعصب تعبیرش میکنند.

اما همه اینارو گفتیم که به اینجا برسیم:
بدون شک همه ما انسان ها دوست داریم از زندگی لذت ببریم و حتی خود غربی ها هم بر این معتقد اند که کسی از زندگی لذت میبرد که عاشق باشد. ولی اشتباه اونا اینه که عشق رو با شهوت اشتباه گرفته اند و معمولا در دیکشنری ها هم به همون معنی بیان شده.البته ناگفته نمونه که از ازدواج کردن هم میشه این لذت رو برد ولی کاملا دائمی نیست و شاید10% اون چیزی که من میخوام بهتون بگم نباشه.

پس با این اوضاع عشق و عاشقی یعنی چی؟ اگر کمی فکر کنیم میبینیم که یک معشوق حقیقی بیشتر وجود نداره! کی؟ همان کسی که اگر شکوه،جلال,عظمت و مهربانی اش را درک کنید محال است عاشقش نباشید و در مقابلش به سجده نیافتید.همان کسی که به ما نعمت میدهد به ما مهربانی میکند از ما محافظت میکند همیشه به چشم هایمان نگاه میکند حتی وقتی که خواب هستیم با این که هیچ نیازی به ما ندارد و حتی با این که از ما جز کفر و ناسپاسی ندیده است.همان کسی که انسان برتر و شریف فقط در برابر او مجاز به سجده است.همان کسی که پس از آفریدن ما خود را احسن الخالقین خطاب کرد تا ما ارزش خود را بدانیم و بفهمیم چقدر ما را دوست دارد(وگرنه آفریدن انسان کاری برایش نداشت که خود را تحسین کند) همان کسی که…

آری اگر کمی تأمل کنی پیدایش میکنی. میبینی که هر لحظه منتظر توست تا یک قدم به سوی او بیایی و او ده ها قدم به سمتت بیاید با این که هیچ سود و ضرری برایش نداری. در میابی او تنها معشوقیت که برای همه است و هیچ عاشقی نمیتواند آن را برای نفس خود بخواهد. او تنها معشوقیست که تکه تکه شدن برایش شیرین ترین حالت ممکن برای یک بشر است در میابی که…

خب.شاید براتون سوال بشه که حالا چجوری عاشق خدا باشیم؟ راهش اینه که فکر کنیم چقدر ما رو دوست داره و چقدر به ما نعمت میده و چقدر مهربونه واین مهربون بودنش از همش مهم تره. خیلی توصیه های دیگه ای هم هست ولی بهترین راه اینه که باهاش حرف بزنیم هر روز 10 دقیقه یک ربع یا هرچقدر باهاش درد و دل کنیم . چون خدا برای انسان های معمولی خیلی ملموس نیست میتونید با 14 معصوم هم عشق بازی کنید و اینم بدونید که راه رسیدن به خدا همونا هستند و اگر دقت کنید دقیقا این ویژگی ها ر و هم دارن:

در میابی او تنها معشوقیت که برای همه است و هیچ عاشقی نمیتواند آن را برای نفس خود بخواهد. او تنها معشوقیست که تکه تکه شدن برایش شیرین ترین حالت ممکن برای یک بشر است در میابی که…

پس باهاشون ارتباط برقرار کنید، عشق بازی کنید و سعی کنید به خاطر خدا کار های خوب انجام بدید به خاطر رضایت خدا گناه نکنید و چشم و گوش و ارادتون رو رو فقط و فقط برای اون رو به حرامش ببندید تا ان شاء الله رو به چیز های دیگر باز بشن و در لذت کامل زندگی فرو برید.


امیررضا علی اکبری
 ⇒ دنبال کردن نظرات این مطلب

این مطلب را به اشتراک بگذارید

‏4 دیدگاه در نوشته‌ی “عشق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *