MWXGAF

مدرسه

بسم الله الرحمن الرحیم

مدرسه و نظام آموزشی

مدرسه

اکثر بچه ها از مدرسه متنفراند و این یک حقیقت است.والدین فکر میکنند مدرسه چیز خوبی است و بچه ها به خاطر از زیر کار در رفتن از مدرسه بدشان می آید در صورتی که اصلا اینطور نیست زیرا هیچکس از یادگیری و ارتقا یافتن بدش نمی آید.این مدرسه و نظام کثیف و قاتل آموزشی است که بد است و اوست که مسئولینش از زیر کار در میروند نه بچه های پاک و معصومی که در این مدارس به یک ربات وحشی تبدیل میشوند.

شاید نمیدانید که امروزه مدارس جای یادگیری نیستند! در مدارس یکسری کتاب هایی تدریس میشود که داخلشان پر است از مطالب چرت و پرتی که اصلا کاربردی ندارند و به درد هیچکس نخورده اند و نمیخورند و نخواهند خورد و به قدری بی خود هستند که بعد از امتحان و وقتی انسان از حفظ کردن همیچین چرت و پرت هایی در مغزش فارغ میشود بعد  ازمدتی به کلی این ها را فراموش میکند.

درب و داغون بودن نظام های آموزشی مخصوصا ایران توسط روانشناسان هم تأیید شده.از نظر روانی مدرسه هوش و استعداد و خلاقیت بچه ها را تا سطح زیادی کاهش داده و در موارد زیادی کور میکند! و ضمنا بسیاری از تربیت های غلط،گرایشات به مواد مخدر،مشکلات-اختلالات-انحرافات جنسی،افسردگی،نا امیدی،خودکشی ها و… از همینجا شکل میگیرند.

نظام آموزشی و مدرسه به جای پرورش دادن هوش و استعداد و خلاقیت افراد آن ها را مجبور کرده تا از یک روش اجباری،معین و بدون تغییر که روش بسیار بی خود و مزخرفی هم است پی روی کنند و این روش عبارت است از: حفظ کردن مطالب به درد نخور و بی کاربرد دقیقا شبیه به طوطی؛طوری که هیچ چیز از اینها یادنگیریم و چیزی عایدمان نشود و پس دادن آن ها در برگه های کشنده امتحان.دقیقا مثل یک طوطی!  😆  و پی روی در این راه ثبات دار موجب میشود استعداد انسان کور شود(چون کاری را که در آن استعداد دارد انجام نمیدهد و کم کم…) خلاقیت کور شود(چون ثبات راه و بی ارادگی بچه ها کم کم موجب میشود که…) و هوش(EQ) بسیار کم و ناچیز شود(خودتان بهتر میدانید با کار های طوطی وار چه بلایی سر هوش می آید).

مدرسه قاتل استعداد و خلاقیت است! در تستی با موضوع خلاقیت روی کودکان 5 ساله 98% از آن ها در دستۀ نابغه قرار گرفتند! با تکرار همان آزمایش روی همان کودکان در 10 سالگی، این میزان به 30% کاهش یافت.(به نقل از صاحب نظری)

برای رفع یک سوء تفاهم احتمالی باید عرض کنم بنده خودم در مدارس استعداد های درخشان درس میخوانم و شاید مدرسه برای آدم هایی مثل ما خیلی سودمند باشد چون ما استعداد طوطی بودن را داریم(به خاطر حافظۀ قوی) ولی من نمیتوانم ساکت بشینم و ببینم میلیون ها انسان دارند به یغما میروند و پیشرفت علمی بشر به خاطر گچ کردن مغز بچه ها سال ها به عقب می افتد.پس لطفا فکر نکنید چون من نمیتوانم درس بخوانم آمدم این مطلب را منتشر کردم. این مطلب نتیجه هفته ها تحقیق من است نه عقده یا چیز دیگر.

این را هم بدانید در مدرسه ما آدم هایی مثل من زیاد هستند که از درس خواندن میرنجند و یک دلیل بیشتر ندارد و آن هم این است که نه ماه درس خواندنی که هیچ عاید ما نمیکند فقط دارد وقت ما را تلف میکند و اعصاب ما را هر سال خرد تر و داغون تر. وگرنه ما در تابستان به اندازه بسیار زیادی از نظر علمی پیشترفت میکنیم و اگر چندرقازی هم از مدرسه مطلب مفید یاد بگیریم یک هفته و نهایتا دو هفته برای کل آن ها بس است نه این که نه ماه علاف باشیم!

یارو رفته بیست سال خونده یک لیسانس گرفته تازه فهمیده کامپیوترو چجوری روشن میکنن من از 12 سالگی وب سایت تاپ گوگل مینوشتم بدون یک جلسه کلاس.(این وبسایت نه ها این وبسایت شخصیمه)و تازه تقصیر همین مدرسه بود که من از نحوه یادگیری آگاه نبودم وگرنه 12 خیلی دیر است!

تمامی این تجاوز ها و قتل ها و اختلالات جنسی از همین مدرسه نشئت میگیرد(نظیر مسائل آتنا اصلانی) اختلالاتی که میشد با کمی دادن آگاهی به افراد به جای خزعبلات داخل کتاب ها برطرف شوند.با اون قضیه داخل تهران هم که کلا آبرو هرچی آدم بود بردند.

نظام آموزشی یک نظام بیخود و بی جهت و بیفکر است برای دفع و کور کردن استعداد و خلاقیت و نیروی جوانی بچه ها و برای اتلاف وقت و دوره های جوانی آن ها. تنها کسانی که در این منجلاب از آب گل آلود ماهی میگیرند سازمان هایی نظیر قلم چی،مبتکران و… هستند که در کشتن کامل روح بچه ها به نظام کثیف آموزش و پرورش کمک میکنند.

الآن هم به جای اینکه بیایند و درستش کنند میایند سند بیست سی و از این چرت و پرت ها امضاء میکنند تا از اینی هم که هست بدتر شود.(عقل ندارند که انگار مثلا دشمن قسم خوردۀ ما خیر ما را میخواهد)

و هیچوقت یادم نمیرود آن روزی را که در مناظره 96 از آقای روحانی پرسیدن برای نظام آموزشی چه برنامه ای دارید؟ سریع رفت روی دانشگاه و اصلا هیچی درباره مدارس نگفت چون زیر 18 ها نمیتوانند رأی بدهند!!!!!!!!!! 😡  😡 

همانطور که میدانید تمام مشکلات کشور ما از خودمان و فرهنگ خودمان است.خب این فرهنگ ها و این خودمان ها کجا شکل میگیرند؟در مدرسه!!!همانجایی که به جای کار گروهی رقابت کورکورانه یاد میگیرند! همانجایی که به جای تلاش کردن برای بهتر بودن خراب کردن دیگران را یاد میگیرند!!!همان جایی است که از بچگی یاد میگیریم چون منافع(نمره) خودمان دست کسی است که حتی شاید بی سواد هم باشد باید جلوی ناحق را باز بگذاریم و منظلم باشیم!جایی است که نمیتوانی بالا بروی و باید برای خوب بودن دیگران را پایین بکشی و اگر از حداکثر بالاتر باشی تو یک مرتد هستی!!!همانجایی که به جای آموختن دین و انسانیت و آدم بودن و هدایت بچه ها به آن مسیری که الله تعالی برای هر انسان در نظر گرفته آن ها را تبدیل به ربات های خنگ میکنند.همانجایی که به جای یاد دادن هویت شان به بچه ها هویت آن ها را عوض میکنند!!! همانجایی که…

مدرسه جاییست که هرکس با هر استعداد و روحیاتی باید مزخرفاتی معین بخواند مثل اینکه یک دکتر به تمامی مریض هایش یک دارو تجویز کند.مدرسه جاییست که بچه ها جای انسانیت و مهر و دین و اخلاق، پاچه خواری-کوبیدن و خراب کردن دیگران-زیراب زدن و رقابت کور کورانه را به جای همکاری و کار گروهی یاد میگیرند.مدرسه جایی است که باید یادبگیری تو یک آشغال بی اراده هستی که هیچ حق انتخابی نداری نه انسان و ما هیچ ارزشی برای تو قائل نیستیم.مدرسه یعنی تشنگان علم و فن را داخل قفس انداختن.مدرسه یعنی زندان.یعنی درد یعنی حبس یعنی آینده ویران تحمیل شده.یعنی باید بفهمم همه چیز پول است و چیز های دیگر معنی ندارند.یعنی عقده یعنی بغض در گلو یعنی حرف های ناگفته یعنی زمین حاصلخیزی را آشغالدانی کردن . و در آخر یعنی استعدادی که از خاک بلند شد و آکبند در خاک دفن میشود.یعنی مرگ!!!!!!!!!!!

در ادامه دو تا ویدیو تدارک دیدیم. امیدوارم مفید باشن:

و ویدیو دوم:


امیررضا علی اکبری
 ⇒ دنبال کردن نظرات این مطلب
این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *